Geleceğin gıda mühendisi adayları öğrenciler, fabrikamızı gezerek, tesiste teknik incelemede bulundular. 
 
Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan ziyaretçiler, yapılan kahvaltının ardından fabrikayı gezme fırsatı bulan öğrenciler, tesisin tüm üretim aşamasını tek tek incelediler. 
 
Öğrenciler tereyağı, kaşar peyniri, beyaz peynir, Siverek Tulum Peyniri ve kaymak üretim aşamalarını da yakından incelediler. 
 
Öğrencilere tesisi gezdiren Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Çağlak, “Fabrikamız 1960 yılında dedem Mehmet k tarafından kuruldu. Bizler bir aile şirketi olarak üretim ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yeni nesillere aktarmayı planladığımız markamızın yer aldığı ürünlerimiz Türkiye’nin birçok yerine ulaşıyor. Konya’daki tesisimizde 12 bin metrekare alanda son teknoloji makinelerle ve alanında uzman teknik personelle hizmet veriyoruz. Tesisimizi ziyaret eden Gıda Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Hulusi Ada ve geleceğin gıda mühendisi öğrencilerimize çok teşekkür ederim” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
 
 
 

Yeni bir tesis kurmak isteyen Özbek İşadamları Türkiye’ ye hem tesisleri gezmek için hem de araştırma için ziyarette bulunmuşlardır. Konya’ da Türköz Makina ile görüşmeler yaparak örnek olarak tesisimizi ziyaret etmek istemişler.

Tesisimizi ziyaret eden işadamları hem Türköz Makina’nın kaliteyle ürettiği makinaların nasıl çalıştığını görmüş oldu ayrıca ürünlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler edindiler.                 

Tesisimizi ziyaretlerinden dolayı Özbek işadamlarına ve Türköz Makina’ya teşekkür ederiz.

12.000m2’lik 4 katlı kapalı yeni alanımızda birbirinden lezzetli ürünlerimiz üretmeye devam ediyoruz.

Siz değerli misafirlerimize daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizi yeniledik.

Hakkımızda

Sektöre 1965 yılında tereyağ üretimi ile başladık. Türkiye'nin önemli süt merkezi olan Konya'da 4 katlı 12...

Devamını göster...

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Fetih Mah. Şeyhulema Recepağa Cad. No:246 Karatay / KONYA
  • E-Posta: caglak@caglak.com
  • Telefon: 444 5 389